Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 4. prosince 2022 Barbora

Nový hon na papeže?

12. 03. 2010 20:52:40
Jsem si jist, že většina katolíků je aférou spojenou se sexuálním zneužíváním zhnusena, byť si je vědoma faktu, že nejde o specifický problém církve, ale celé společnosti (i když státním školám sdělovací prostředky tolik publicity nedopřejí). Nepochybně si toho bude vědomo i odpadlické hnutí Wir sind Kirche, které ovšem obratem využilo mediální hysterie k odstartování dalšího útoku na papeže.

Ratzinger a hnutí Wir sind Kirche se nemají rádi už dlouho. Ono hnutí za „reformu katolické církve“, které si s katolickou věroukou moc hlavu nedělá, je oblíbenou hračkou, oporou a útulkem odpadlých a problematických teologů a padlých kněží a spolupracuje s organizacemi typu Catholics for Choice (Katolíci pro volbu – americká potratářská organizace), bude s prefektem Kongregace pro nauku víry vycházet dobře jen těžko.

Ti z nás, kteří si pamatují (mimochodem nepříliš úspěšnou) petici, kterou si hnutí přiložilo polínko k hysterii okolo zrušení exkomunikace biskupů FSSPX, jistě nebyli překvapeni tím, že hnutí při současném skandálu ohledně sexuálního zneužívání při první příležitosti obratem napadlo papeže, když jej nepřímo obvinilo z toho, že o něm věděl. Samozřejmě nám hnutí bude tvrdit, že nikoho nenapadá, jen klade závažnou otázku, která musí být zodpovězena. Způsob, jakým ji položilo, ovšem činí toto tvrzení poněkud nevěrohodným.

Za nanejvýš znechucující považuji, že se opět objevují lži, podle kterých Ratzinger chtěl jako prefekt sexuální zneužívání tutlat, či že nařídil, aby byly všechny případy nejprve vyšetřeny církví. Ani jedno není pravda, tato tvrzení vycházejí z totální dezinterpretace dokumentu, který v té době vydal.

Zatím si podali alespoň papežova bratra. Šéfoval ve sboru, kde se zneužívání vyskytovalo. Sice delší dobu před jeho příchodem, takže mu jeho krytí přišijí jen těžko, tak si alespoň našli jiný důvod a Georg Ratzinger se omlouval za „lehké fyzické tresty, které uděloval před zákazem fyzických trestů“.

Tak si říkám, coby člověk chudý, neměl bych využít příležitosti a dosíci slávy? Jako ministrant jsem dostal od kostelnice pár lepanců. Určitě alespoň 5-6 ze těch 8 let, co jsem ministroval. Třeba bych z toho udělal aféru s týráním a vysoudil i nějaké odškodnění. Dnešní pohanská společnost je už se svým extrémně hypertrofovaným odporem k fyzickým trestům dost blbá na to, aby mi to prošlo.

Ne, asi ne. Raději si budu vydělávat poctivě, stejně jako poctivě přiznám, že ty lepance byly zasloužené a výchovně blahodárné. A koncekonců, taky jen symbolické a maximálně mi trochu pocuchaly už tak pochybný účes. A kostelnice byla a je perfektní kostelnice a úctyhodná paní. A papežův bratr se za ty pohlavky neměl omlouvat.

Poznámka: Článek vyšel též v Aktualitách Duší a hvězd.

Autor: Ignác Pospíšil | pátek 12.3.2010 20:52 | karma článku: 17.69 | přečteno: 1179x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Neplýtvat energií: přirozené řešení

Jak je to v přírodě? Tam vládne rovnováha. Což znamená, mám-li nižší příjem energie, musím mít i nižší výdej.

4.12.2022 v 11:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse

Marek Valiček

Tak leť...

... zašeptal jsem jí do ucha a ta dvě slova pouštěl z pusy tak pomaloučku, jak jen to bylo možné...

4.12.2022 v 10:31 | Karma článku: 19.65 | Přečteno: 278 | Diskuse

Helena Vlachová

Dosud jsme se nezbavili komunistického jha

Jsme my to ale divný národ. Najdou se okamžiky, kdy stojíme při sobě, ale jinak nám pospolitost chybí. A nejen pospolitost. Postrádáme zásadovost a důslednost, na což historicky doplácíme.

4.12.2022 v 9:48 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 296 | Diskuse

Karel Trčálek

Advent je otevřenou a širokou branou do Božího pekla

Vánoce jsou předobrazem Božího pekla, ve kterém skončíme všichni bez výjimky, Boží peklo je peklem právě proto, že je tam Bůh, stejně jako je všude Bůh o Vánocích

4.12.2022 v 9:30 | Karma článku: 5.48 | Přečteno: 79 | Diskuse

Olga Medová

Ve škole se krade

Paní učitelko, mému synovi někdo ve škole ukradl tři mikiny. Už chudák doma žádnou nemá. Jak to budete řešit?

4.12.2022 v 9:14 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 281 | Diskuse

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...