Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. února 2023 Blažej

Obama komikem

10. 08. 2013 9:23:32
Zdá se, že Obama se v závěru své politické kariéry rozhodl státi se komikem... Jak jinak si vysvětlit jeho vyjádření, na které je upozorňováno v tomto článku. Fascinuje mne, s jakou nestoudností ten člověk říká zjevné nesmysly, kterým nemůže věřit nikdo, kdo není mentálně retardovaný či zcela bez přehledu...

Jak krásně zní ujištění, že Al Kájda by dnes nezvládla tak velkou akci, jako bylo 11. září, protože byla poražena a zásadně oslabena. Inteligentní člověk, co se alespoň občas koukne na zprávy, ovšem ví, že USA aktuálně omezují provoz ambasád v arabských zemích (a někde je dokonce zavírají) právě z důvodu obav, co by jim ta "silně oslabená" Al Kájda mohla udělat. Za takové situace vyhlíží Obamovo chlubení se, jak s ní zatočil, vyloženě směšně...

Ještě větší nestoudnost ovšem představuje situace, kdy v jednom a tomtéž vystoupení má tu drzost vyčítat Rusku jeho přístup k lidským právům a zároveň udělení azylu Snowdenovi --- whistleblowerovi, který odhalil hluboce nechutné a kriminální praktiky administrativy USA a jejích tajných agentur, které (narozdíl od ruských legitimních opatření proti homosexuální propagandě) lidská práva nepochybně porušují a to zásadně.

Snowden si za svůj čin nepochybně zaslouží nejen azyl, ale i potlesk všech ochránců lidských práv. A totéž si zaslouží Rusko za to, že mu azyl udělilo. Obamovi bych doporučil v prvé řadě řešit kriminální akce svého státu a své administrativy, ať už jde o neospravedlnitelné masívní špehování úplně všech, zneužívání mimořádných daňových kontrol k paralyzování činnosti Obamových politických odpůrců či o rozsáhlou podporu rozličných povstaleckých a teroristických skupin v islámském světě, jejichž členové z velké části náleží právě do kruhů Al Kájdy, kterou tak Obama na jedné straně "úspěšně" potírá a na straně druhé (společně se svými evropskými spojenci) stejně úspěšně cvičí a vyzbrojuje.

A k tomu směřování Ruska... Neříkám, že Rusko je pohádková či právně dokonalá země, která nemá problémy. Neříkám, že vím, kam směřuje. Vídím ale velice dobře, kam směřují USA pod Obamou. Je to takové to temné místo, kam slunce nikdy nesvítí. A jsem-li si něčím jist, tak tím, že Putin vstoupí do dějin jako prezident, co svou zemi stabilizoval a přivedl zpět na výsluní, co se snažil bojovat proti negativním trendům ničícím ruskou společnost. Objektivní zhodnocení Obamy naproti tomu zní zcela obráceně, protože Obama vstoupí do dějin jako neschopný prezident, co si udělal z ústavy trhací kalendář a zařadil se mezi "nejzasloužilejší" hrobaře své země, když ty nejzásadnější společenské a ekonomické problémy své doby po celou svou vládu usilovně prohluboval.

Autor: Ignác Pospíšil | sobota 10.8.2013 9:23 | karma článku: 20.36 | přečteno: 718x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Červenka

Pomoc Ukrajině nabývá zcela nových dimenzí, půjde do tuhého

V následujících týdnech a měsících bude Kyjevu poskytnuto značné množství těžké techniky ze západních zemí. Zároveň to ovšem bude logistická noční můra.

3.2.2023 v 15:23 | Karma článku: 23.62 | Přečteno: 519 | Diskuse

Jana Péťová

Klepy jsou pravý důvod k žárlivosti, nevěra je až druhořadá

Včera jsem po dlouhé době potkala svého bývalého kolegu Petra a zavzpomínali jsme na jednu veselou příhodu, která se nám stala.

3.2.2023 v 12:47 | Karma článku: 15.69 | Přečteno: 327 | Diskuse

Jiří Turner

Zabila spícího stanovým kolíkem a další příběhy „ze života“

Jiná zase spícího vlasáče ostříhala, a ten pak zemřel v rozvalinách. Nejen u Thermopyl se proslavilo oněch „300“ a i s Barackem to bylo zcela jinak? Tušíte vůbec kam směřuje liška, když běží k Táboru? Není nad to číst bulvár.

3.2.2023 v 11:42 | Karma článku: 8.63 | Přečteno: 231 | Diskuse

Jiří Turner

Víte, co je největší povolební hloupostí? Zabývat se tím, jak by volili ti, co nevolili!

Ani „Ten, jehož jméno se nevyslovuje“ si netroufl tvrdit, že všichni, co nevolili, by volili jeho. Ne tak někteří mudrlanti. V tomto směru lze jen automaticky počítat s tím, že nevoliči by volili stejně jako voliči. S ničím jiným.

2.2.2023 v 22:05 | Karma článku: 18.98 | Přečteno: 314 | Diskuse

Karel Trčálek

Špatné divadlo, které se v Česku hraje 3

Poprvé od podvodné revoluce vedené polistopadovým kartelem v čele s Klausem a Zemanem bylo nekompromisně oficiálně definováno Dobro, přičemž mimo hrstku slušných, leč zmanipulovaných voličů volili Pavla především extrémní fanatici

2.2.2023 v 15:21 | Karma článku: 18.62 | Přečteno: 325 | Diskuse

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...