Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 4. prosince 2022 Barbora

Bolestné absurdno

2. 05. 2014 21:40:48
Minulý měsíc unesli muslimští nájezdníci ze sekty Boko Haram něco přes 250 křesťanských studentek z dívčího gymnázia v Chiboku v Nigerii. Jistě jim přitom pomohlo, že multikulturně korektní nigerijská vláda si hýčká v řadách ozbrojených sil umírněné muslimy, kteří ovšem všichni asi tak umírnění nebudou – Boko Haram má o armádních plánech a operacích natolik přesný přehled, že i ti velitelé, co chtějí s jejími akcemi něco dělat, jsou zpravidla zcela bezmocní.

Příliš slabá a ohleduplná vláda muslimsko-křesťanské Nigerie tedy nebyla schopna zabránit nájezdu a vyplenění internátu, ani následně dopadnout únosce a osvobodit dívky, takže s výjimkou skupiny dívek, co dokázaly uprchnout samy, je přes 250 křesťanek v rukou sekty, která je po cca 240 korunách “za kus” rozprodala mezi své bojovníky a příznivce, kterým teď mají sloužit jako “manželky” (rozuměj sexuální otrokyně). Část skončila na muslimském severu Nigérie, část si ale jejich noví páni dovezli do svých zemí (převážně Čadu a Kamerunu), kde si hodlají svých nových majetků v klidu užívat.

To ale české křesťany a jejich duchovní příliš nezajímá. Ti se spíše starají o to, zda policie při svém zásahu v Praze v modlitebně muslimů nepostupovala příliš bezohledně a při (patrně oprávněném a zcela korektním) zatýkání neranila city tamních věřících, nebo tento zásah už předem odsuzují a označují za neadekvátní. A pro takovéto blbosti nemají čas řešit skutečné problémy – například to, co se děje křesťanům v muslimských zemích. Někdy si říkám, že takový Tomáš Halík by si zasloužil prožít minimálně rok v Pákistánu, Afghánistánu či na severu Nigérie. A ne jako host vlády ve speciální opevněné čtvrti pro cizince, ale v malé křesťanské osadě v převážně muslimské oblasti. Pokud by to přežil (o čemž pochybuju), třebas by přitom pochytil alespoň špetku zdravého rozumu a soudnosti.

Když u nás policie přijde do modlitebny zatknout zločince (který tam je a zatčení si s nejvyšší pravděpodobností zaslouží), muslimské státy protestují a křesťané se starají o city muslimů. Když muslimové (podporovaní muslimskými státy v okolí) unáší křesťanské studentky a dělají z nich sexuální otrokyně, protestují křesťanské státy? A co říkají afričtí "umírnění" muslimští vůdci, bez jejichž přinejmenším tolerance (ale častěji dokonce podpory) by Boko Haram vůbec nemohla existovat a operovat? Kdo se zeptá sousedů Nigerie - Kamerunu a Čadu, jak zasáhnou proti tomuto dění, kdo požene tamní regionální muslimské vůdce k odpovědnosti za podporu vraždění a sexuálního zotročování?

Co si má slušný člověk pomyslet o křesťanských vůdcích, co se více starají o (neopodstatněně) dotčené city nepřátel, než o život a základní důstojnost svých souvěrců? Co si má slušný člověk pomyslet, když srovná aktivity muslimských zemí, co se svých souvěrců zastávají i v pitomostech a neprávu, a aktivity křesťanských zemí, které kašlou na své souvěrce i tam, kde jde o život a ostatní nejzákladnější lidská práva?

Vzpamatujme se, křesťané!


Článek vyšel a je diskutován i na stránkách časopisu Duše a hvězdy.

Autor: Ignác Pospíšil | pátek 2.5.2014 21:40 | karma článku: 30.64 | přečteno: 1005x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jan Tichý(Bnj)

Neplýtvat energií: přirozené řešení

Jak je to v přírodě? Tam vládne rovnováha. Což znamená, mám-li nižší příjem energie, musím mít i nižší výdej.

4.12.2022 v 11:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Marek Valiček

Tak leť...

... zašeptal jsem jí do ucha a ta dvě slova pouštěl z pusy tak pomaloučku, jak jen to bylo možné...

4.12.2022 v 10:31 | Karma článku: 13.75 | Přečteno: 132 | Diskuse

Helena Vlachová

Dosud jsme se nezbavili komunistického jha

Jsme my to ale divný národ. Najdou se okamžiky, kdy stojíme při sobě, ale jinak nám pospolitost chybí. A nejen pospolitost. Postrádáme zásadovost a důslednost, na což historicky doplácíme.

4.12.2022 v 9:48 | Karma článku: 11.76 | Přečteno: 214 | Diskuse

Karel Trčálek

Advent je otevřenou a širokou branou do Božího pekla

Vánoce jsou předobrazem Božího pekla, ve kterém skončíme všichni bez výjimky, Boží peklo je peklem právě proto, že je tam Bůh, stejně jako je všude Bůh o Vánocích

4.12.2022 v 9:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 66 | Diskuse

Olga Medová

Ve škole se krade

Paní učitelko, mému synovi někdo ve škole ukradl tři mikiny. Už chudák doma žádnou nemá. Jak to budete řešit?

4.12.2022 v 9:14 | Karma článku: 13.29 | Přečteno: 230 | Diskuse

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...